Różnica między deklami
-
- Lubiący błoto
- Posty: 25
- Rejestracja: 12 lip 2022, 11:06
- Motocykl: Yamaha XT 6002kf
Różnica między deklami
Mam takie pytanko mam 2kfa na starym typie dekla taki jak w 43f zamówiłem od tego nowego typu jak w 3tb lecz wyciągnięty z silnika 2kf i teraz pytanko rozstaw śrub taki sam wszystko by pasowało lecz nie zwróciłem uwagi na to że w moim u góry od strony wewnętrznej między otworami przez które przechodzą górne śruby od dekla filtra oleju jest taki jakby wlot a w tym deklu który zamówiłem tego nie ma jakie to ma za zadanie i czy mogę tak składać dodal bym fotki o co chodzi lecz nie mam pojęcia jak to tutaj zrobić 
-
- Lubiący błoto
- Posty: 81
- Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
- Motocykl: XTZ750, XT600 2kf
Re: Różnica między deklami
Przez te otwory olej płynie. Z tego co pamiętam, można je normalnie śrubami zakręcić
- Pawlo
- Moderator
- Posty: 2501
- Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
- Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290 - Lokalizacja: Wrocław
Re: Różnica między deklami
Jeśli mówisz o przewodzie olejowym z pokrywy sprzęgła do prawego karteru to jest to dodatkowy natrysk oleju na tryby w skrzyni biegów, dokładnie to z tego co pamiętam rozchodzi się o tryby 5. biegu. Starsze modele, które tego nie miały były narażone na przyśpieszone zużycie/wycieranie się zębów tych trybów, skrzynia zaczynała wyć, potem było już tylko gorzej. Jak dla mnie to bezsens zaślepiać ten kanał, ale to twój sprzęt, rób jak uważasz.
-
- Lubiący błoto
- Posty: 25
- Rejestracja: 12 lip 2022, 11:06
- Motocykl: Yamaha XT 6002kf
Re: Różnica między deklami
Tylko że u mnie nie ma tego starsza wersja 2kf a dekiel mam właśnie z tym wyjściem i musiałem to zaslepic żeby olej nie leciałPawlo pisze: ↑17 sie 2022, 19:42 Jeśli mówisz o przewodzie olejowym z pokrywy sprzęgła do prawego karteru to jest to dodatkowy natrysk oleju na tryby w skrzyni biegów, dokładnie to z tego co pamiętam rozchodzi się o tryby 5. biegu. Starsze modele, które tego nie miały były narażone na przyśpieszone zużycie/wycieranie się zębów tych trybów, skrzynia zaczynała wyć, potem było już tylko gorzej. Jak dla mnie to bezsens zaślepiać ten kanał, ale to twój sprzęt, rób jak uważasz.
- Pawlo
- Moderator
- Posty: 2501
- Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
- Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290 - Lokalizacja: Wrocław
Re: Różnica między deklami
Nie skumałem zbytnio pierwszego posta, myślałem, że zakupiłeś pokrywę bez otworu, a olej wydobywa się z karteru. No to w takim wypadku jak mówisz temat jest prosty i jest jedno wyjście - zaślepiasz i tyle 
