Strona 1 z 3
olej z paliwem
: 10 mar 2012, 21:52
autor: Buckethc
Witojcie Mam problem po sprawdzeniu stanu oleju w moim xt spostrzegłem ze olej jest bardzo rzadki i smierdzi benzyną z pewnoscia paliwo jakos sie dostało do niego bla.. poza tym silnik nie odpala czy to wina tego ze nie pali?Co moge napisac jeszcze silnik przed tym juz dosyc głosno sie tłuk. Jakie mogą być przyczyny zmieszania słyszałem jedną opinie ale chciałbym dowiedziec sie od kogoś z was kto ma pojęcie na ten temat. Jaki koszt częsci jaki koszt naprawy w przyblizeniu w prof. warsztacie.
Re: olej z paliwem
: 10 mar 2012, 23:06
autor: RedGothic
Może uszczelniacze poszły w silniku...
Re: olej z paliwem
: 10 mar 2012, 23:20
autor: mlody11132
jedyna droga która mogło sie tam dostac to miedzy tłokiem a cylindrem,mozliwe ze padły pierscienie jezeli nie zapala nie ma kompresji zalewa sie i przepuszcza tłok paliwo do oleju.jesli jest tak jak mowie to tłok wosnera kuty z pierscieniami 600zl +usczelki 120zł + ewentualny slif cylindra 80zł. moge sie mylic oczywiscie
Re: olej z paliwem
: 10 mar 2012, 23:36
autor: Buckethc
kompresja jest
Re: olej z paliwem
: 10 mar 2012, 23:52
autor: mlody11132
ok kompresja jest,a iskra? swiece moczy czy sucha?
Re: olej z paliwem
: 11 mar 2012, 01:37
autor: Buckethc
sucha
Re: olej z paliwem
: 11 mar 2012, 06:56
autor: mlody11132
swieca sucha i nie odpala no to nie dostaje paliwa,paliwo mogło sie dostac do oleju przez przerysowany culinder.
Re: olej z paliwem
: 11 mar 2012, 10:24
autor: Pawlo
Znajomy zostawił kiedyś otwarty kranik, a zaciął mu się pływak w jednym z gaźników i benzyna sobie popłynęła przez pierścienie, pomimo, że silnik był w dobrej kondycji. Spuścił później dwa razy więcej oleju

Nie musi być dużych szpar, benzyna znajdzie sobie drogę

Zależy też ile u ciebie jest tej benzyny w oleju.
Re: olej z paliwem
: 11 mar 2012, 12:37
autor: kucyk
Tak jak piszą koledzy jedyna droga przez pierścienie innej możliwości nie ma. I tam szukaj problemu.
Re: olej z paliwem
: 11 mar 2012, 12:49
autor: qpa
pierwsza sprawa spuść tą mieszanine z silnika, zalej olej samochodowy zeby przepłukać silnik i potem docelowy motocyklowy, do sprawdzania zaworek iglicowy w gaźniku.