Strona 1 z 1
Sprzęgło, kilka pytań.
: 08 lut 2014, 11:00
autor: scania1213
hej, mógłby mi ktoś podać rozmiary sprężyn i tarczek, przekładek od 2kf'a ?
------
Ok znalazłem, tylko co oznacza A a co B ?!
Patrząc na A to moje tarcze są do wymienienia...
I jeszcze tu na zębatce od kopki mam luz. Tam jest jakieś łożysko czy co ?
I na koszu sprzęgłowym wyczuwam też trochę sporawy luz.. I to chyba jest główną przyczyną stukotu w silniku, ale 100% pewności nie mam.

Re: Sprzęgło, kilka pytań.
: 08 lut 2014, 13:53
autor: ArturS
Są tarcze cienkie i grube - dotyczy wyglądu patrząc na średnicę, bo faktycznie ich grubość jest dokładnie odwrotna. Do jednej cienkiej wchodzi pierścień rozklejający, a druga idzie na sam koniec, czy tam początek, zależy jak na to patrzeć
http://megazip.ru/zapchasti-dlya-motocy ... 08/bendiks Nr 10 to te cienkie, chyba zwane w manualu jako A
Re: Sprzęgło, kilka pytań.
: 08 lut 2014, 17:40
autor: Tecza
Scania napisz jak możesz, jakie wymiary maja twoje tarcze i przekładki
Re: Sprzęgło, kilka pytań.
: 08 lut 2014, 20:12
autor: scania1213
Chodzi o to, że są takie jak by szorstkie i gładkie (srebne) ? czy jakoś iinaczej ? wymiary podeślę jutro

Re: Sprzęgło, kilka pytań.
: 08 lut 2014, 21:38
autor: Pawlo
Jakbym ściągnął włoskiego manuala to bym nigdy moto nie poskładał

Hehe, szorstkie i srebrne

Szorstkie to zapewne tarcze cierne, a srebrne przekładki.
Są dwa rodzaje tarcz - A i B. Różnią się średnicą wewnętrzną: A ma 116mm, B ma 113mm. Tarcz A jest sztuk dwie - to są te z węższą powierzchnią cierną. Gdzie one idą, znajdziesz w manualu lub w skrinie poniżej. Ściągnij jakiegoś dobrego manuala, np. od TTR w normalnym języku, sprzęgło ma to samo (jedynie sprężyny czasem inne były), a przynajmniej zrozumiesz co rozbierasz. Tu masz kilka skrinów z tejże instrukcji, jest podana grubość (thickness) i limit zużycia (wear limit):
